субота, 16 листопада 2024 р.

Ювілейне слайд-шоу "Михайло Коцюбинський: понад усе любив сонце, дітей та квіти"

Для відвідувачів бібліотекарі підготували слайд-шоу про життя і творчість Михайла Коцюбинського. Запрошуємо долучатися до перегляду та читання класичних творів!

Коцюбинський починав з талановитих дитячих оповідань, як-от "Ялинка" (1891), "Маленький грішник" (1893), їх змінили психологічні новели на кшталт "Цвіт яблуні" (1902), "Intermezzo" (1908) та повісті "Fata morgana" (1910), "Тіні забутих предків" (1911). Книги є в наявності у бібліотеці. Запрошуємо до прочитання!

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Тиждень безпеки дорожнього руху

 У рамках Тижня безпеки дорожнього руху підготували книжкову виставку  «Діти і дорога», мультфільм «Правила дорожнього руху: Пригоди Марка», майстерку «Совеня» та ігрову програму «Я - регулювальник». 

Долучившись до майстерки з виготовлення флікерів «Совеня», діти створили світловідбивні брелоки для себе і друзів, щоб у темний час доби залишатися видимими для водіїв та запобігти небезпечним ситуаціям на дорозі, задля збереження життя та здоров'я. 

Мультфільм «Пригоди Марка» вразив відвертістю героя, дорожніми пригодами та висновками Марка і його друзів, а погратися у регулювальника захотіли усі учасники. Діти зробили висновки, що робота регулювальника є важкою і відповідальною і важливо бути відповідальним кожному учаснику дорожнього руху, особливо пішоходам і велосипедистам. #АмбасадориБезпеки 

Бібліотека є учасником проєкту Громадський хаб «Амбасадори безпеки» основною метою якого є підвищення безпекової культури пішоходів та велосипедистів задля зменшення кількості ДТП. Проєкт «Громадський хаб «Амбасадори безпеки» впроваджується ГО «Агенція сталого розвитку «Хмарочос» за підтримки Проєкту стабілізації поліцейської діяльності (PSP) коштом уряду Канади через Міністерство закордонних справ Канади

субота, 9 листопада 2024 р.

Конкурс читців до Дня писемності і мови

Переможниця конкурсу читців - Таня Шевченко
Читає Таня Шевченко
Хажо Омер
Денисенко Єгор
Купчинський Максим

Любити Україну і мову її солов'їну!

Сьогодні розпочала роботу лінгвостудія «Сила слова». Тьютор – Анастасія Полянська підготувала для учасників багато цікавих та творчих завдань для удосконалення устної та писемної мови. 

Діти та дорослі розгадували загадки, читали скоромовки, відповідали на запитання мовної вікторини та ін. Фразеологічна пантоміма розвеселила всіх учасників та доповнила знання дітей. 

Конкурс читців «Любити Україну і мову її солов'їну!» завершив свято мови! Переможні та всі учасники отримали солодкі призи та читацькі щоденники. 

Долучившись протягом року до студії, учасники будуть збагачувати свій словниковий запас. Бібліотекарі закликають, любити українську мову та рідний край!

субота, 26 жовтня 2024 р.

Тематичний огляд "Читач радить!"

Бібліотекарі зібрали відгуки читачів на найцікавіші книги 2024 року та оформили виставку «Читач радити». Корисним для читачів стало онлайн-знайомство зі статтею айтівця, який читає понад 40 книг на рік «Мистецтво читання: 9 порад».

Читачі долучалися до огляду «Корисні аудіокниги», який став цікавим аматорам електронних книг. Читання книг допомагає тренувати та розвивати воображення. Книги дають змогу отриматиглибше розуміння теми і, незважаючи на те, що існує багато форм медіа для споживання, все ще є вагомі причини зробити вибір на користь книг та інтегрувати читання у свій щоденний розпорядок. Приходьте до бібліотеки, залучайтесь та читайте!

Читання – одна з найважливіших промов у життя. Воно не тільки дозволяє рости професіонально і розширювати горизонти знань, але й допомагає знайти мотивацію у важкі часи або просто втекти від буденності у світи художніх творів.

Відкриття лінгвостудії «Сила слова»

29 жовтня у бібліотеці №18 відбулося перше організаційне засідання лінгвостудії «Сила слова». Запрошуємо долучатися усіх, хто бажає покращити мовні навички та розмовну українську мову. Студія є чудовою ідеєю для всіх, хто прагне відчути красу української мови і поглибити знання культури. Це - платформа для мовного розвитку, популяризації української мови та культури. 
Мета лінгвостудії — створити середовище, де люди можуть практикувати українську мову в невимушеній атмосфері, розширюючи словниковий запас та вдосконалюючи розмовні навички. Заняття в межах студії сприятимуть більш глибокому розумінню та поширенню мови в повсякденному житті. Тьютор студії – Анастасія Полянська – розповіла, що готує цікаві завдання на знання рідної мови для учасників. Завдання виховуватимуть почуття патріотизму, національну гордість, глибоку повагу до рідної мови. 
Запрошуємо 9 листопада долучитися до конкурсу читців «Любіть Україну і мову її солов’їну!»

вівторок, 15 жовтня 2024 р.

Німецька полиця у бібліотеці

 У рамках проєкту «Обмін між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією» ми отримали 14 книг німецьких авторів - від класики до сучасної літератури, перекладених українською мовою. Це художня література для молоді та дорослих читачів. 

Проєкт фінансується Уповноваженою федерального уряду Німеччини з питань культури та засобів масової інформації та реалізується #Goethe-Institut Ukraine, Німецькою асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів, Українським інститутом книги. Щиро дякуємо всім організаторам та партнерам за подаровані книги!

Онлайн-шукалка «Хобі для розвитку особистості»

Знайомимо користувачів з різноманітними хобі та розповідаємо, що захоплення підвищують інтелект і допомагають людині відволікатися. До уваги користувачів представлено тематичний список найпопулярніших хобі, які радять психологи – це іноземні мови, читання, йога, музика, кулінарія, спорт, ужиткове мистецтво ін. Акцент зробили на вдумливе читання книг, яке розвиває мозок і уяву та позитивно позначається на мисленні в цілому, на швидкості прийняття рішень і творчому розвитку. 

Огляд «Хобі для розвитку особистості» познайомив учасників з ідеями для хобі, які прокачають мозок. Говорять, що навіть використання соціальних мереж підвищує інтелект. Вони роблять нас креативнішими. До того ж вони є джерелами знань, адже в них є багато спільнот, в яких люди діляться власним досвідом. Огляд виставки «Хобі наших читачів» привернув увагу відвідувачів до цікавих робіт та заохотив до творчості!

четвер, 3 жовтня 2024 р.

Діти ідуть у ГО "Разом ми сила"

 Чим діти можуть допомогти дорослим в часи війни? А ось чим! Плетемо сітки, малюємо малюнки та пишемо листівки захисникам. А для волонтерів робимо концерти! Разом до Перемоги!


Громада і влада - співпраця і вирішення проблем

У центрі 101 мікрорайону відбулася зустріч громади з Бєжаном М.М. - депутатом міської ради м.Кропивницького. Мешканці спілкувалися щодо випробувань в часи війни, ділилися своїми болючими моментами, хвалилися допомогою волонтерам ГО "Разом ми сила" та жалілися на роботу міських служб - "Кіровоградводоканал" та службу водовідведення. Усі питання вирішуються тільки спільними зусиллями і за підтримки влади. Тож продовжуємо роботу! Бібліотекарі як завжди, готові допомогти у складанні і написанні офіційних листів та передачі їх депутату для опрацювання.
Керівниця штабу волонтерів запросила людей. які мають вільний час допомагати! Діти завжди готові допомагати плести сітки, малювати і писати листівки захисникам, - про що розповіли бібліотекарі. Разом до Перемоги!





 

вівторок, 1 жовтня 2024 р.

День відкритих дверей "Цей дивосвіт - бібліотека!"

Відвідувачі долучилися до:
  • Подорожі книжковими полицями
  • Гри "Я - бібліотекар!"
  • Знайомства з книжковими новинками «Сучасна література» та «Читач рекомендує!»
  • Акції «Приведи друга/подругу у бібліотеку!»
  • Ліб-моб "Як пройти в бібліотеку?"
  • Навчання користування QR-кодом
  • Онлайн-подорожі «Бібліотека у соцмережах»

Читачі познайомилися з новими книгами, послугами та можливостями бібліотеки та бажали щирих любителів книг, читацьких посмішок, цікавих запитів, шани і поваги!


вівторок, 24 вересня 2024 р.

Краєзнавчий дискусійний вітраж «Світ не пізнаєш, не вивчивши краю свого»

 відбувся у бібліотеці №18 з метою відродження національної духовної культури, історичної пам’яті народу та популяризація літератури, яка висвітлює сторінки історії рідного краю, його культурні традиції, творчість талановитих людей міста. 

Учасники долучилися до бесіди біля книжкової виставки «Мій рідний край», слайд-розповіді «Кропивницький: візитна листівка нашого краю», краєзнавчого міксу «Наша історія літературними стежками» та хвилини мовчання біля виставки «Читачі-захисники, які загинули за Україну». 

Читачам, особливо ВПО, цікаво було познайомитися з туристичними маршрутами нашого краю у екологічному, історичному та меморіально-мистецькому спектрах. Кожен учасник Дня міста отримав інформаційну пам’ятку «Шана славним краянам!» Бібліотекарі допомагають користувачам у пізнаванні своїх коренів та виховують патріотичні почуття, гордість за своє рідне місто та його славетних мешканців.

четвер, 19 вересня 2024 р.

Читачі дарують книги та діляться своїми хобі

 Продовжуємо акцію "Подаруй книгу бібліотеці!" та приймаємо різну літературу українською мовою! Дякуємо усім читачам-дарувальникам! Чекаємо на поповнення фонду!Також будемо раді, якщо ви поділитеся своїми хобі - оформимо виставку, поспілкуємося та висвітлимо цікаві події тут!



Наш край у форматі DVD

 Запрошуємо зацікавлених користувачів на навчання-консультацію «Наш край у форматі DVD» для здобуття нових знань зі створення презентацій та перетворення їх у DVD. Тема «Кропивницький: історія та географія міста» не випадкова, адже наближається День міста. Акцент – архітектурні та культурно-історичні об’єкти, які цікаві і місцевим мешканцям, і ВПО.

Учасники отримають корисну інформацію та розширять світогляд. Пишаємося рідним містом та його славетними мешканцями!

субота, 14 вересня 2024 р.

Перемагає той, хто памʼятає!

 Напередодні Міжнародного Дня миру відбувся патріотичний квест «Перемагає той, хто памʼятає!» для дітей 101 мікрорайону. Квест відбувся разом з ДЮК «СКІФ». Завдання – скласти кросворд, розмалювати серце, написати побажання та оформити стенд, відповісти на запитання вікторини, зробити поробку для захисників та ін. Діти активно і креативно підходили до виконання кожного завдання. Свято миру вдалося! 

Детальніше на сторінці бібліотеки №18 «Бібліо-Арт-простір» http://surl.li/mlbiwm

четвер, 22 серпня 2024 р.

Бібліотека без бар’єрів

      Бібліотеки виконують нові соціальні функції у відповідь на запити суспільства та громад у наш неспокійний час. Безбар’єрність означає забезпечення рівних можливостей та доступу для всіх, незалежно від їхнього фізичного, інтелектуального, психологічного стану. Важливо створити умови, в яких люди з обмеженими можливостями можуть активно брати участь у суспільному житті, отримувати доступ до послуг, які надаються всім громадянам. 


      Створення безбар’єрного середовища  в бібліотеці – це важлива задача, оскільки бібліотека повинна бути доступною для всіх груп населення, включаючи осіб із різними видами обмежень та потребами. Упродовж багатьох років наша бібліотека є майданчиком для зустрічей громади з владою, лікарями, педагогами і психологами. Діти і дорослі постійно відвідують арт-терапевтичні майстер-класи, грають в настільні ігри, спілкуються. Проводимо уроки-бесіди з толерантності, створюємо вільний доступ до всіх без виключення зон та приміщень бібліотеки користувачам з інвалідністю. Для тих, хто не в змозі відвідувати наш заклад з певних причин, працює «Домашній абонемент» – послуга книгоношення для читачів. Скористатися цією послугою можуть люди похилого віку, з інвалідністю, котрі не можуть самостійно дістатися бібліотеки. Бібліотекарі пройшли навчання та постійно підвищують свій професійний рівень, щоб правильно комунікувати з людьми, які мають особливі потреби та обмежені можливості. Важливо навчити людей, особливо дітей, толерантного ставлення до своїх однолітків з особливими потребами. Як правило, з бар’єрами найбільше стикаються люди старшого віку, люди з інвалідністю, батьки, які виховують маленьких дітей чи дітей з інвалідністю. Всі ці суспільні групи в центрі уваги Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. У допомогу  бібліотекарям радимо корисні посилання:

середа, 21 серпня 2024 р.

Історична година «Мій український прапор – найкращий з прапорів!»

відбулася з метою ознайомити читачів з історією виникнення прапора та виховувати увагу до державної символіки. 

Вікторина «Національна та народна символіка України» та гра-пазл «Карта України» зібрала дітей-читачів до творчих завдань. Учасники разом створили мозаїку «Прапор України» та поспілкувалися про Державний символ – Прапор, який є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.  Протягом історичних звершень прапор є символом боротьби за національні права українського народу. Важким і довгим був шлях України до незалежності. Скільки крові було пролито, щоб сьогодні милував нам око жовто-блакитний прапор, тризуб, а слух — величний гімн. Державний Прапор України — святиня нашого народу і має давню історію. 

вівторок, 20 серпня 2024 р.

Творчий портрет «Павло Загребельний - незбагненний, дивний, незалежний»

Цьогоріч відзначаємо 100 років від дня народження Павла Загребельного (1924–2009),українського письменника, сценариста, Героя України (2004), лауреата Державної премії СРСР та Шевченківської премії. Ми оформили виставку та запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись з біографією і  творчістю письменника П.А.Загребельного. В інтернет-центрі бібліотеки можна переглянути документальні фільми «Ярослав Мудрий – справжнє обличчя» та «Роксолана – кривавий шлях до трону». Приходьте, ми чекаємо на вас! 

Павло Загребельний сьогодні є одним з найпопулярніших українських письменників, чия творча спадщина приваблює все більше нових читачів. Твори Павла Загребельного – це думи й роздуми про народ від давнини до сучасності. У його творчому доробку багато романів, кілька повістей, публіцистичні та літературно-критичні статті, есе, п'єси, кіносценарії. В інтерв’ю Павло Загребельний наголосив: «Ніхто не має права мовчати, а надто письменник. Це моє кредо, я сповідував його все своє життя. Я не шкодую, що я так жив – чесно та справедливо. Оце все, що я мав вам сказати. Все решта написано в моїх книжках».

середа, 7 серпня 2024 р.

Безпека понад усе!

Постійно проводимо ознайомчі діалоги  «Правила безпечного інтернету» та наголошуємо своїм користувачам про основні правила безпечного поводження в Інтернеті. Під час бесід-рекомендацій розповідаємо, як не наразитися на неприємності в мережі та переглядають книжки з корисними порадами. Інтернет – це чудове місце для вивчення нового, але для безпечного використання мережі корисно знати правила безпеки.

Серед основних порад: обережність щодо надання особистої інформації, уміння чинити опір тим, хто створює негативні ситуації в інтернеті (погрози чи пропозиції) тощо. Пропонуємо ознайомитися з повчальним фільмом «Як бути в безпеці в інтернеті?» та отримати створену бібліотекарями пам'ятку «Правила безпеки в інтернеті». Інформаційна безпека стосується захисту інтересів людини. Неправдива, неповна, невчасна інформація може нанести моральну і фізичну шкоду. Деякі люди можуть не знати, яку інформацію допустимо викладати в мережу, а яку не варто та вірять усіляким нісенітницям. Приходьте до бібліотеки, порадимо і навчимо!

пʼятниця, 2 серпня 2024 р.

Хобі-виставка робіт Анастасії Касімової

 Хобі допомагає людині відпочити, розвивати таланти та знімати стрес, а це так важливо в сучасному світі. Наша читачка Настя Касімова виготовляє поробки з повітряного пластиліну - цікаві та різнобарвні - це герої ігор та мультиків. На виставці представлено поробки створені власною фантазією Насті! Дякуємо мамі Анні за підтримку донечки, адже постійно потрібно поповнювати запаси пластиліну!

Запрошуємо до бібліотеки переглянути виставку Анастасії і надихнутися для створення власних шедеврів!



вівторок, 30 липня 2024 р.

Арттерапевтична підтримка членів родин військових

З початку повномасштабного вторгнення в нашу країну організовуємо заходи з арттерапевтичної та інформаційної підтримки членів родин військових. Родини отримують поради, як звільнитися від різних негативних емоцій і позбутися стресу через дихання, вправи та творчість. Презентуємо інформаційні буклети «Родинам захисників» та «Допомога психологів у Кропивницькому» з контактами психологічних хабів (об’єднань психологів) для надання допомоги ветеранам і людям, які постраждали від воєнних дій в Україні внаслідок російської агресії.

Запрошуємо до читального залу! Настільні ігри можна брати додому гратись сім'єю. Таку практику видачі книг і ігор проводимо з початку війни для родин ВПО та родин-захисників.

субота, 27 липня 2024 р.

Діти України і війна. Кропивницький. Проєкт продовжується...

Бібліотекарка Анастасія Полянська постійно проводить заняття для юних учасників проєкту. У липні відкрив свої двері для маленьких глядачів літній кінозал «Жовто-блакитне кіно», подарувавши їм незабутню подорож у захоплюючий світ квітів. Дітки з великою цікавістю спостерігали за кожним кадром, дізнаючись про різні види квітів, їх особливості та значення у нашому житті. Кожна квітка на екрані оживала перед глядачами, демонструючи красу та унікальність природи України. Після кінопоказу діти власноруч створили квіткові композиції з паперу. 

До Дня Конституції України діти поринули в захопливий світ законів та правил, ознайомились з поняттями «Конституція» та «права громадянина». Переглянули пізнавальне відео «Маленькі патріоти: День Конституції України», яке допомогло їм зрозуміти важливість прав і обов'язків у повсякденному житті. Найцікавішим моментом заняття стало створення квітки «Кожна дитина має право». А творча майстерка з виготовлення веселих хмаринок додала діткам позитивного настрою та яскравих емоцій. 

Школа літньої безпеки «На варті здоров'я» зібрала малечу на декілька занять. Літо - час пригод і веселощів для дітей, проте разом із тим, воно приносить і певні ризики для їхнього здоров'я. Малюки отримали важливі поради щодо захисту від сонця та ознайомились з правилами дорожнього руху. Особливу увагу приділили порадам відповідно захисту від сонця та спеки, що є надзвичайно актуальним у літній період. Краще зрозуміти і запам'ятати отримані знання допомогли цікаві історії з дитячих книжок та пізнавальні відеоматеріали. Говорили про безпеку як вдома, так і на вулиці. Важливим етапом у вивченні пожежної безпеки стало знайомство з паном Вогнегасником. Діти отримали можливість не лише його побачити, але й дізнатися правила користування. Спілкування під час заняття показало, що діти знають, як реагувати на небезпеку. Завдяки пізнавальним мультфільмам, інтерактивним іграм та практичним вправам, діти здобули необхідні знання. Це робить відпочинок веселим, а літо безпечним. 

Заходи EOP.Kids.Ukraine проводяться у рамках проєкту Обласний жіночий інформаційний центр та Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського «Діти України і війна. Кропивницький» за підтримки Worldwide Orphans Foundation (WWO) та ГО «Соціальне здоров’я»