четвер, 27 лютого 2025 р.

День пам'яті Героїв Небесної Сотні

До Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні, з метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності відбулася година пам'яті «Небесна Сотня. Герої не вмирають!». Користувачі згадали події 11-річної давності – Революції Гідності, переглянули книги, які є у фонді бібліотеки з даної тематики, зокрема познайомилися з виданнями «Україна: хроніка подій від Майдану до АТ О»,  Марка Руднева  «Я з Небесної Сотні» та Віталія Портникова «Дзвони Майдану». Учасники спілкувалися про героїв Небесної Сотні, які рішуче стали до боротьби зі злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. Але герої не вмирають! Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв…

Бібліотекарі намагаються виховувати у дітей шанобливе ставлення до героїчного історичного минулого України, гідність, розвиваймо почуття гордості за Україну, її історію та видатних людей.

Бібліотекарі навчаються

Бібліотекарі постійно навчаються і підвищують свій професійний рівень, щоб покращити бібліотечні послуги! цього року пройшли навчання, переглянувши освітні серіали на платформі "Дія. Освіта" - "Як діяти в надзвичайних ситуаціях", "Майбутні лідери ШІ", "Ґендерна рівність та соціальна інклюзія в комунікаціях", "Безбар'єрна грамотність", "Штучний інтелект".
Запрошуємо школярів і дорослих до навчання, у Дії багато цікавих освітніх платформ і гайдів!



До Дня рідної мови

 відбулась гумористична гра. Учасники долучилися до вікторини «Вгадай слово», гри «Мовні викрутаси», переглянули відео «Рідна мова – життя основа» та читали гуморески українських авторів. Було весело, цікаво, змістовно.

Захід спрямований на те, що б показати красу і багатство рідної мови, розкрити її необхідність у житті людини; виховувати любов і повагу до рідного слова; сприяти розвитку творчих здібностей дітей; берегти свою національну культуру.


Мій Герб

 19 лютого – День Державного Герба України. Український тризуб уособлює для українців зв'язок поколінь, прагнення народу до власної державності, соборності та незалежності. І сьогодні Тризуб на наших знаменах і зброї – як символ незламності і звитяжної боротьби проти окупанта.

Бібліотекарі провели інформаційну вікторину «Символи України» та робили аплікації «Мій Герб». Бібліотекарі запропонували картинки-символи: волошки, ромашки, калина, прапор, соняшник, мак, колосок, голуб, чорнобривці. Кожен учасник створив власну аплікацію та на свій смак прикрасив Герб. Діти і дорослі переглянули відео «Тризуб – легенда України».




четвер, 13 лютого 2025 р.

Небезпека в інтернеті для дітей

 Щойно відбувся відеоурок "Небезпека в інтернеті для дітей". Діти дізналися яка небезпека може чатувати на них у соцмережах, які ігри небезпечні і смертельні зараз панують у світі і як вберегтися від усього цього завдяки розумному підходу і спілкуванні з батьками. Бібліотекарі радо допоможуть вирішити будь яку проблему та подарували кожному учаснику буклет "Безпечний інтернет для дітей і підлітків". Мультфільм "Хаппі та її пригоди в інтернеті" зацікавив найменших.



День закоханих у книжки

 Маєш цікаву сучасну книгу українською мовою, яку вже прочитав ? Принеси її до бібліотеки – нехай прочитають інші! Тут книги не будуть просто стояти на полицях , а знайдуть чимало нових вдячних читачів.

14 лютого – Міжнародний день книгодарування. З цієї нагоди з 1 до 14 лютого у бібліотеці триватиме акція «Подаруй бібліотеці книгу». Міжнародний день книгодарування (ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ У КНИЖКИ) – міжнародна волонтерська ініціатива, спрямована на розширення доступу до книжок. Його було створено у 2012 році за ініціативи американської книжкової блогерки Еммі Бродмур.

 

субота, 8 лютого 2025 р.

День безпечного інтернету

Відвідувачі цього дня дізнавалися  про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання. Діти і дорослі вчилися відрізняти безпечний Інтернет від небезпечного та захищати себе від небезпеки в Інтернеті. Також досліджували позитивні і негативні наслідки Інтернету. Бібліотекарі такими заходами виховують інформаційну культуру батьків та їх дітей. 

Протягом дня читачі долучатися до гри «Вітання без слів» та творчих завдань. Кожен відвідувач цього дня отримав буклет-пам’ятку «Правила Інтернет-безпеки і Інтернет-етики для дітей і підлітків».