четвер, 27 березня 2025 р.
#ТижденьДитячогоЧитання
Прес-калейдоскоп «Цікаві новинки з журнальної сторінки»
Бібліотекарі, враховуючи запити користувачів, стараються сформувати підписку періодичних видань на будь-який смак. Значну частину займають місцеві видання – щотижневі газети «Кропивницький вечірній», «21 канал», «Діалог», «Кіровоградська правда», «Наше місто». Зі сторінок газет «Люди і долі», «Сімейна газета», «Сімейні життєві історії» ви зможете дізнатися про події суспільного та культурного життя країни, а також з історіями про життя українських родин. Чарівне жіноцтво має змогу провести своє дозвілля з журналами «Жінка» та «Українська родина». Для тих, хто цікавиться новими тенденціями в господарюванні – журнал «Дім. Сад. Город». Для дітей пропонуємо журнали «Бедрик», «Мамине сонечко», «Колобочок», «Яблунька» та «Смайлик».
Читання періодичних видань рано чи пізно дає відчуття серйозного впливу на читача. Людина починає дивитися на світ по-іншому, помічати безліч нових фактів про події, про які вона раніше ніколи не замислювалася. Тобто, преса – не тільки джерело інформації, вона ще й виховує нас із вами, будить енергію та творчі сили. У нашій книгозбірні ви поринете у розмаїття інформації і здобудете знання, цікаво і змістовно проведете свій вільний час.Приходьте і читайте, навчайтесь і розважайтесь!Українська сила – українська книга!
Тиждень
дитячого читання «Українська сила – українська книга» розпочався з інтерактивних читань, обговорень дитячої літератури, обміну книжковими вподобаннями та експрес-рекламою улюблених книг кожним читачем.
Книга і читання у дітей і підлітків формують національну гідність, громадянську ідентичність через українську мову та літературу.
Тиждень покликаний підкреслити, що література дозволяє нам сприймати суспільство цілісно, не стираючи унікальність кожного досвіду. Книготерапія – це засіб для підтримки ментального здоров'я.
Запрошуємо до дегустації новинок та інтерактивного читання! #ТижденьДитячогоЧитання
субота, 15 березня 2025 р.
Поезія в моєму серці
Читання творів «Поезія в моєму серці» відбулося до 95-річного ювілею поетеси Ліни Костенко. Читачі біля виставки-портрету «Ліна Костенко – класикиня сучасної української літератури», знайомилися з її біографією і творчістю, аналізували індивідуальний стиль, характер поетичних творів. Вірші Ліни Василівни прищеплюють любов до України, повагу до рідної землі і мови.
Дайджест "РЯДКИ З ОКОПІВ"
Сьогодні презентуємо інформаційний дайджест "РЯДКИ З ОКОПІВ" про відомих українських майстрів слова, що нині воюють на передовій, та захисників, які почали писати на фронті. Ви дізнаєтеся про військових поетів і письменників, які фільмують за допомогою слів українське сьогодення. Запрошуємо долучатися!
вівторок, 11 березня 2025 р.
«Хто як не ми?»: «Непереможені» у бібліотеці №18
Презентація другого видання книги «Непереможені. Рік 2022-й» відбулася у бібліотеці №18. Зібралася громада 101-го мікрорайону: було багато слів безумовної вдячності полеглим воїнам за їхню жертовність. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв!
Книгу створили у видавництві «Імекс» група авторів у складі Сергія Полуляха, Юлії Степаненко, Ірини Філюкової, Поліни Грім під керівництвом директорки видавництва Тамари Саміляк, яка була присутня на заході.День інформації «Єднаймо душі словом Кобзаря».
У читальному залі оформлено книжково-ілюстративну виставку «Торкнись поезії Тараса» біля якої протягом дня проходив поетичний челендж «Читаємо Шевченка». Бібліотекарі підготували для користувачів відео-екскурс «Поет. Мислитель. Художник: Тарас Шевченко», вікторину «Що ти знаєш про Кобзаря?» та бібліографічний огляд літератури: «І став для нас Він світочем в віках…» Наприкінці дня учасники поспівали караоке пісень на слова Тараса Шевченка.
Світла постать Тараса Григоровича з його беззавітною любов’ю до своєї Батьківщини мала і матиме величезний вплив, викликала і викликатиме щире захоплення в усі часи у більшості народів світу. Шевченка ми не тільки вивчаємо, а й живемо його творчістю, черпаємо силу і надію.
Навчання в Інтернет-пункті проходять майже щодня.
Бібліотекарі навчають і дорослих, і дітей. Навіть 6-річні малята можуть самостійно працювати з клавіатурою і мишкою та навіть навчати один одного. Сьогодні відбулись індивідуальні навчання Івана, Максима та Надії Давидівни. Дорослим складніше та для цього і працюємо, щоб навчати і допомагати!
Волонтерство дітей - це створення дитячих малюнків та листів захисникам!
У 101-му мікрорайоні активно працює волонтерська організація "Разом ми сила" (Татьяна Сила). Щодня окрім неділі приходьте та долучайтеся до роботи з 10.00 до 13.00. Також усі види допомоги приймаються!
Зараз не можна розслаблятися, продовжуємо волонтерити і допомагати! Бібліотекарі разом з читачами провели майстер-класи з малювання, зібрали роботи дітей та відвідали волонтерів. Також передали власну мікрохвильовку для наших захисників.
субота, 1 березня 2025 р.
Леся Українка - душа України!
Запрошуємо користувачів до знайомства з виставкою-портретом Леся Українка - поетична квітка України!
Запрошуємо до відеоогляду виставки! Усі твори Лесі Українки є у фонді бібліотеки https://www.facebook.com/reel/646466837959509
День цивільної оборони
День цивільної оборони відбувся у бібліотеці №18 з метою підвищити обізнаність громадськості про важливість цивільної оборони та готовності до надзвичайних ситуацій, а також віддати належне роботі служб цивільного захисту у всьому світі. Бібліотекарі протягом дня запрошували читачів долучатися до онлайн-вікторини «Цивільний захист» та знайомитися з новими книгами та буклетами, переглядаючи книжково-ілюстративну виставку «Основи безпеки життєдіяльності».