субота, 2 лютого 2019 р.

АФГАНІСТАН: 30 РОКІВ ПО ТОМУ


Під такою назвою проходили хвилини пам’яті для дорослих користувачів, які переглядали книги з виставки «Афганістан – пам’ять священна» та знайомились з відео презентацією про історію і  сучасність Афганістану.
За майже два десятиліття, що минули з моменту виведення радянських військ з Афганістану в лютому 1989 року, про їх введення в цю центральноазіатську країну восени 1979 року написані тисячі і тисячі сторінок – в країнах СНД, на Заході і в самому Афганістані. Опитано безліч свідків. Та до сих пір не вщухають суперечки навколо доцільності чи хибності цього кроку тодішнього радянського керівництва.
До стабілізації обстановки країни привести фактичне відновлення нейтрального статусу Афганістану. Професор генерал А.Є. Снесарєв зробив знамениту заяву: «Вас повинна вразити краса і цілісність цієї народності, та вільна і доцільна форма правління. Їх відповідь на докір англійців, що у афганців взаємні чвари, хвилювання, кров і бідність, така: «Нехай ми бідні і у нас ллється кров ... це наша внутрішня справа, але ми, афганці, завжди і перш за все вільні».

Немає коментарів:

Дописати коментар