суботу, 17 вересня 2022 р.

Як не проспати життя

 Даний огляд від бібліографа Ліани Дорошенко адресований молодим людям та їх батькам і покликаний інформувати молодь про важливість навчання. Є люди, які не люблять учитися. Є ті, що ненавидять математику. Що між ними спільного? Насправді вони не вміють учитися та не здогадуються, як їх обдурює мозок.

 Барбара Оклі, як ніхто інший, знає цю проблему із середини.

Оклі Барбара Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну / пер. з англ. Артем Замоцний. – К.: Наш формат, 2018. – 272с.

Барбара ділиться ефективними навчальними методиками, пояснює причини наших невдач, розкриває поведінку мозку. Авторка допомагає опанувати прокрастинацію, потоваришувати з внутрішніми зомбі, припинити істерики над складними завданнями й урятувати батьків від передчасної сивини. Отож, батьки, а як ви виховуєте свою дитину? Читаєте спеціальну літературу, слухаєтеся власних батьків, радитеся з сусідами? А може, покладаєтесь на інтуїцію й життєвий досвід? А раптом вам скажуть, що всі звичні уявлення про виховання хибні?

По Бронсон та Ешлі Меррімен написали саме про це.

Бронсон По Батьки в шоці: новий погляд на виховання. – Харків: Вид-во «Ранок»: Фабула, 2019. – 400с. Тут говориться про похвалу, обман і складний підлітковий вік. А також про те, чи потрібно розмовляти з немовлятами і що робити, якщо під час сімейного обіду почалася сварка. Спираючись на численні дослідження, автори спробували відповісти на найпоширеніші питання та зосередитися на типових ситуаціях, з якими стикається більшість батьків.

 А хочете дізнатись як підготувати свою дитину до самостійного життя? В цьому допоможе книга Аллен Д., Вільямс М.  Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі. Поради для підлітків. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2020. – 288с. Ця книжка навчить наших дітей долати всі життєві перешкоди й досягати успіху, підготувавши їх до використання знаменитої методики «Getting Things Done, або Мистецтво продуктивності без стресу». Класичний твір Девіда Аллена розійшовся сукупним накладом понад мільйон примірників, ставши однією з найвпливовіших бізнес книг своєї епохи та головною книжкою з організації життя. Дане видання адаптує ці уроки та пропонує свіжий погляд на методику GTD, подаючи життя як гру, здатну зацікавити кожного, а GTD – як фішки та стратегії якомога ефективнішої участі в ній. Автор доступно й наочно розповідає про GTD, представляючи цю методику не лише як систему забезпечення власної продуктивності у школі, а й як набір інструментів для повсякденного життя.

З наступної книги ви маєте можливість дізнатися, як перша година дня визначає ваш успіх.

Елрод Гел Чудовий ранок. Як не проспати життя. – К.: Наш формат, 2018. – 176с. Ми звикли ділити людей на дві категорії – «жайворонків» та «сов». Але Гел Елрод переконаний в іншому. За допомогою методу «Чудовий ранок» кожен зможе не лише прокидатися вдосвіта без надмірних зусиль, а й встигати значно більше, ніж міг до того. Метод уже допоміг десяткам тисяч людей у всьому світі. Книга допоможе вам знизити рівень стресу, підвищити продуктивність, поліпшити загальний стан здоров’я та нарешті почати жити так, як ви завжди мріяли.

Книга польської письменниці Аніели Чольвінської-Школік продовжує надавати поради підліткам шкільного віку

Чольвінська-Школік Аніела Як витримати у школі і не з’їхати з глузду. – Харків: Юнісофт, 2020. – 160с.

Як стати «своїм» у новому класі? Як знаходити спільну мову з однокласниками? Які бувають типи вчителів і як здобути їхню довіру? Як не дати собою маніпулювати і досягати своєї мети? Ви знайдете у цьому пораднику чимало корисного для себе. Також дізнаєтесь, до кого звернутися зі своїми проблемами, як змінити шкільне життя на краще і зробити так, щоб школа викликала пречудові емоції.

І ось ви закінчуєте школу…Як вибрати найкращу професію? Що робити, коли не знаєш, чим хочеш займатися? Наступна книга для вас!

Троян-Яскот Агнєшка Як стати кимось. – Харків: Юнісофт, 2020. – 160с.

Це видання розповість, як йти до своєї мрії. Познайомить з найцікавішими професіями та історіями відомих людей, які довели: все неодмінно вийде, головне, сильно того прагнути! Читайте, пробуйте і будуйте своє майбутнє!

А довідник «Професії» стане вам ще одним орієнтиром у будівництві майбутнього. Можливо, ви ще вчитесь в школі, чи закінчуєте університет, або просто вирішили змінити професію – ця книжка стане вашим найкращим порадником

Павловськи Сара Професії. Оптимальний довідник для планування майбутнього. – К.: Брайт Букс, 2020. – 320с.

У цьому виданні ви зможете знайти понад 400 сучасних професій – від таких популярних, як учитель, адвокат, лікар, до багатьох тих, про які мало хто знає. Довідник сучасний, стислий і зрозумілий. Понад 100 фахових спеціалістів долучилися до його написання, зробивши оптимальним порадником у світі професій. Наприклад, такої як інженер.

 А от цю книжку викладачка Стенфордського університету Тіна Сіліг написала насамперед для свого сина, намагаючись застерегти від помилок, яких допустилася сама.

Сіліг Тіна Що варто знати у свої 20. Дозволь собі бути не таким, як усі. – К.: Наш формат, 2020. – 192с.

Авторка дає поради та пропонує вправи, які допоможуть розвинути творче мислення, нестандартний погляд на буденні ситуації та підприємницькі здібності, щоб ви змогли подивитися на світ як на безмежне джерело можливостей. Це не черговий підручник з покроковими інструкціями, як досягти успіху, а історія про те, як залишитися сміливим, рішучим і не боятися бути унікальним усе життя.

 Дистанційне навчання зараз стало найбільш поширеним способом отримання професійної підготовки. До кризи молоді люди у віці 15-24 років втричі частіше, ніж дорослі, входили в категорію безробітних. З 24 лютого 2022 року життя кожного з нас розділилось на до і після – в Україні розпочалася жахлива повномасштабна війна росії проти України.

Українська молодь єднається, волонтерить, іде в територіальну оборону, захищає країну, або ж тримає інформаційний фронт. Кожен українець має усвідомити, що в нашій країні для нього є роль, і її потрібно виконувати.

Після перемоги вкрай важливою у відбудові України буде роль молоді. Ті молоді люди, які зараз навчаються за кордоном, повернуться і будуть розбудовувати стійку, мирну та процвітаючу Україну. Тож читайте, розвивайте мозок і творче мислення!

Немає коментарів:

Дописати коментар