вівторок, 8 січня 2019 р.

Визволення нашого міста... Як це було...


8 січня для історії нашого міста день особливий – день визволення від фашистських загарбників. Зусиллями 5-ї, 7-ї гвардійських армій і 5-ї гвардійської танкової армії, після важких триденних боїв наше місто було звільнено від гітлерівців.
До цієї дати ми оформили книжкову виставку «Визволення Кіровограда. Як це було...», на якій представлено книги та ілюстрації  про перемогу, яка давалась важкою ціною. Виставку презентували у клубі «СКІФ», а усі бажаючі можуть познайомитись з нею у читальному залі бібліотеки протягом січня.

За весь період Другої Світової Кіровоградщина втратила 92860 жителів. Саме про цей період розповідають книги В.Шурапова «Земний уклін тобі солдате» та «Ніч над Інгулом». В.Доценко «Щоб пам’ятати», «Подвиг у спадок» та К.Береста «Юність опалена війною».
Цілий розділ присвячено участі  юнаків у визвольній боротьбі краю - «Нескорений Спартак», Є.Долматовського «Зелена брама», К.Береста «Патріоти», В. Яроша «В небе войны».
Також, представлена художня і науково-публіцистична література про безсмертний подвиг нашого народу у війні та про партизанський рух на Кіровоградщині – К.Берест «Ім’я на обеліску» та «Книга пам’яті України».
Читачі поринули в історію, пригадуючи день визволення Кіровограда від німецько-фашистських загарбників, переглядаючи архівні матеріали, книги та матеріали із газет, які розповідають про тих, про кого і сьогодні ми зобов’язані постійно пам’ятати.Немає коментарів:

Дописати коментар