пʼятниця, 21 серпня 2020 р.

Моя єдина Україна

 У бібліотеці №18 до Дня незалежності України бібліотекарі оформили предметно-книжкову виставку "Моя Україна - єдина країна".  Виставка привертає увагу усіх без винятку відвідувачів бібліотеки, адже доповнена козацькою булавою - символом влади та козацькою шаблею - символом волі.


Читачі гортають і беруть додому багато нових книг з історії України та про сучасне життя нашої держави. Ми незалежні і самостійні  - це підтверджує історія боротьби нашого народу та книги про подвиги і досягнення героїв.


Бібліотекарі склали інформаційний дайджест "25 фактів з історії українського прапора" з ілюстраціями. Історія українського прапора віддзеркалює всю історію Української державності – з прадавніх часів і до сьогодні.

Ритуальну символіку поєднання цих барв пов'язують ще з Великим переселенням народів, яке відбувалося 3000 років до н.е. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах нашої держави різних століть.

У тому варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. У СРСР це поєднання кольорів переслідувалося як небезпечний злочин. Під синьо-жовтим прапором відбулися три проголошення Української державності: 1917-го, 1941-го та 1990-го року, три революції новітнього часу: «на граніті» та два Майдани, а нині ведеться війна проти російсько-імперської навали на Донбасі та в Криму.

Саме сьогодні дуже важливо знати свою історію і історію своєї країни. Приходьте до бібліотеки – читайте, знайомтесь та відкривайте для себе цікаве з життя свого народу!

вівторок, 4 серпня 2020 р.

«Хобі-Ти» онлайн


Арт-студія «101 Хобі-Т» бібліотеки №18 постійно на зв’язку зі своїми учасниками у період карантину.  Керівник студії – Галина Григорівна – спілкується з усіма онлайн у Вайбері та Меседжері, надсилаючи різноманітну корисну інформацію та багато цікавих ідей для дозвілля вдома. 
Закінчились майстер-класи 8 березня квітковою композицією з фоамірану – настінне панно «Моя ріднесенька матуся». Усі були вражені красою власних робіт, а матусі приємно і несподівано здивовані.
Тож, коли розпочався карантин, ми не склали рук, а продовжували спілкуватись онлайн і працювати віддалено.
У квітні до Вербної неділі виготовляли композицію з фетру та природних матеріалів «Вербовий букет», робили поробки з паперу, стрічок і гудзиків «Птахи – провісники весни». Цікавою стала ідея виготовлення підставки під олівці задекорованої гілочками дерев.
                                 
До свята Великодня організували цілу серію м/к з рукоділля. Батьки разом з дітьми вдома творили «Великодній кошик добра» – декоративний   розпис дерев’яних мальованок та яєць, гніздечка та пташки з паперу, створення святкового еко-віночка.
  
Також усі зацікавились кулінарією, тож випікали у домашніх умовах смаколики – пасочки, краффіни та запіканки і обмінювались рецептами онлайн
У червні до Дня родини учасники студії надсилали один одному святкові привітання.  З подачі керівниці студії відбулись вільні малювання в різних техніках та створення ляльок з підручних матеріалів і домашнього текстилю.
            
У липні-серпні розпочались індивідуальні майстер-класи з виготовлення  «Будиночка Щастя» з паперових трубочок та в’язання «Бабусиного килимка».
               

Ідеї, які зацікавили родини 101-го мікрорайону, можливо будуть корисними іще комусь, тому переглядайте наші світлини на сайті філії https://bibl18kr.io.ua/album та блозі «Бібліотусовка»  http://biblioveronika.blogspot.com/