пʼятницю, 21 серпня 2020 р.

Моя єдина Україна

 У бібліотеці №18 до Дня незалежності України бібліотекарі оформили предметно-книжкову виставку "Моя Україна - єдина країна".  Виставка привертає увагу усіх без винятку відвідувачів бібліотеки, адже доповнена козацькою булавою - символом влади та козацькою шаблею - символом волі.


Читачі гортають і беруть додому багато нових книг з історії України та про сучасне життя нашої держави. Ми незалежні і самостійні  - це підтверджує історія боротьби нашого народу та книги про подвиги і досягнення героїв.


Бібліотекарі склали інформаційний дайджест "25 фактів з історії українського прапора" з ілюстраціями. Історія українського прапора віддзеркалює всю історію Української державності – з прадавніх часів і до сьогодні.

Ритуальну символіку поєднання цих барв пов'язують ще з Великим переселенням народів, яке відбувалося 3000 років до н.е. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах нашої держави різних століть.

У тому варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. У СРСР це поєднання кольорів переслідувалося як небезпечний злочин. Під синьо-жовтим прапором відбулися три проголошення Української державності: 1917-го, 1941-го та 1990-го року, три революції новітнього часу: «на граніті» та два Майдани, а нині ведеться війна проти російсько-імперської навали на Донбасі та в Криму.

Саме сьогодні дуже важливо знати свою історію і історію своєї країни. Приходьте до бібліотеки – читайте, знайомтесь та відкривайте для себе цікаве з життя свого народу!

Немає коментарів:

Дописати коментар